Chcesz nauczyć się budować i programować roboty? Nasz nowy kurs nie tylko pokaże Ci jak samodzielnie tworzyć własne, hobbystyczne konstrukcje, ale też wprowadzi Cię w świat robotyki na poziomie inżynierskim.
Trwają zapisy na trzecią edycję kursu. Zapisy zamykamy 17 maja 2024.
Po tej dacie nie będzie możliwości dołączenia do kursu przez około pół roku.
Myślisz, że pionierzy i giganci robotyki opracowali swoje pomysły w ten sam abstrakcyjny i teoretyczny sposób w jaki uczy się ich obecnie na uczelniach albo opisuje w książkach?
Nie! Każdy, nawet najbardziej zaawansowanych układ czy algorytm powstał poprzez próbę rozwiązania jakiegoś konkretnego problemu. Zanim rozwiązanie te przybrały swoją ścisłą, teoretyczną formę były często bardzo intuicyjne i bazujące na zwykłym zdrowym rozsądku.
Tak właśnie uczymy w kursie Robotyka dla ambitnych. Pokażemy Ci konkretne problemy techniczne i wspólnie będziemy odkrywać ich rozwiązania. Przekonasz się, że algorytmy sterowania, sterowniki PID czy filtr Kalmana to nie żadna "czarna magia" ale pożyteczne i dające się zastosować w praktyce narzędzia. A co najlepsze, będziesz mógł je przetestować na samodzielnie zaprojektowanym i zbudowanym robocie.
Pokażemy Ci z jakich elementów zbudowane są roboty mobilne i wyjaśnimy jak złożyć Twoją własną konstrukcję.
Jeżeli chcesz przejść dalej niż do poziomu prostych projektów to będziesz potrzebować konkretnej wiedzy inżynierskiej. Przekonasz się, że takie tematy jak kinematyka, teoria sterowania czy estymacja stanu mogą być wyjaśnione w sposób prosty i intuicyjny.
Podczas kursu będziemy pracować na darmowych narzędziach, które są jednak stosowane również w całkiem poważnych projektach. W trakcie kursu poznasz obsługę oprogramowania CAD, środowisk programistycznych i symulatorów.
Cena internetowych kursów inżynierskich o podobnym zakresie treści to często wydatek przekraczający 1000 - 2000 zł.
My przygotowaliśmy specjalną ofertę, na którą mogą sobie pozwolić nie tylko firmy i praktykujący inżynierowie, ale także studenci i hobbyści. Dlatego cena naszego kursu wynosi:
429 zł
To jeszcze nie wszystko!
Kupując kurs otrzymasz od nas darmowy, nieograniczony czasowo dostęp do dwóch dodatkowych kursów:
- Podstawy programowania. Język C.
- Python. Wprowadzenie.
To łącznie dodatkowe 10 godzin treści, które pomogą Ci realizować w praktyce ćwiczenia z kursu Robotyka dla ambitnych nawet jeżeli nie masz dotychczasowego doświadczenia w programowaniu.
Pakiet obejmuje:
Wszystkie powyższe korzyści możesz uzyskać tylko za
17 maja zamykamy zapisy na trzecią edycję kursu!
Kolejna edycja będzie dostępna dopiero jesienią 2024 r.
Podczas kursu pokażemy Ci jak zaprojektować i zbudować własnego robota mobilnego. Poznasz zasady działania napędów oraz sensorów i podstawy obsługi darmowych narzędzi CAD, które wspomogą Cię w Twoich projektach. Dowiesz się też jak korzystać z narzędzi programistycznych i symulacyjnych podczas programowania robota. Omówimy też najważniejsze tematy dotyczące fizyki, metod sterowania i przetwarzania sygnałów w robotyce.
PROGRAM KURSU
Jak zacząć naukę robotyki jeszcze przed zbudowaniem swojego własnego robota?
Poznasz obsługę darmowego symulator Webots, który umożliwi Ci realizację ćwiczeń z kursu nawet bez fizycznego robota.
Jak niewielkim kosztem zbudować robota do swoich własnych eksperymentów?
Dowiesz się z jakich elementów składa się prosty robot mobilny, oraz jak zgromadzić i połączyć odpowiednie komponenty w Twoją własną, działającą konstrukcję.
Jak wspomóc proces projektowania robota przy pomocy darmowego oprogramowania CAD?
Poznasz zasady obsługi darmowego programu FreeCAD i dowiesz się jak wykorzystać go do projektowania elementów konstrukcyjnych Twojego robota.
Jak działają układy napędowe robotów?
Dowiesz się jak działają silniki elektryczne oraz jak dobierać i projektować układy sterowania tymi silnikami.
Jak sprawić, żeby robot reagował na otoczenie?
Poznasz najważniejsze typy czujników wykorzystywanych w robotyce takich jak czujniki odległości, czujniki optyczne, akcelerometry, żyroskopy czy lidar. Nauczysz się dołączać te czujniki do Twojego robota.
Jak zaprogramować robota, żeby wykonywał proste, zautomatyzowane zadania?
Nauczysz się rozwiązywać klasyczne zadania dla robotów mobilnych takie jak śledzenie linii, omijanie przeszkód czy śledzenie ściany.
Jak działanie napędów przekłada się na ruch robota jako całości?
Opanujesz podstawowe metody kinematyki i dynamiki wykorzystywane do analizy ruchu robotów.
Jakie sygnały sterujące robotem generować, żeby uzyskać jego pożądane zachowanie?
Poznasz najważniejsze metody sterowania układami dynamicznymi takimi jak roboty. Opanujesz metody implementacji i strojenia sterowników PID odpowiadających za regulację ruchu robota.
Jak stwierdzić gdzie znajduje się robot i jak wygląda jego otoczenie?
Poznasz metody określania pozycji robota wykorzystujące zarówno czujniki wewnętrzne (umieszczone na robocie) jak i zewnętrzne. Dowiesz się jak korzystać z metod widzenia maszynowego w robotyce.
Jak łączyć ze sobą odczyty z różnego rodzaju sensorów oraz znajomość modelu robota?
Poznasz zaawansowane metody przetwarzania sygnałów w robotyce takie jak fuzja danych, estymacja stanu czy filtr Kalmana.
Jak zaprogramować robota do realizacji złożonych zadań?
Opanujesz najważniejsze techniki tworzenia algorytmów sterujących Twoim robotem takich jak maszyny stanów czy algorytmy planowania ścieżki.
Jak sprawić, żeby robot uczył się sam?
Poznasz podstawy sztucznej inteligencji stosowane w robotyce m.in. metody uczenia ze wzmacnianiem (reinforcment learning), dzięki którym roboty mogą realizować bardzo trudne do zaprogramowania zadania.
Absolwent kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
Zawodowo zajmuje się tworzeniem zaawansowanych systemów automatyki przemysłowej wykorzystującej ramiona robotyczne.
Pracował m.in. z robotami firm KUKA, ABB, Fanuc czy Universal Robots.
Od lat prowadzi zajęcia z budowy i programowania robotów mobilnych dla uczniów szkół technicznych.
Inżynier i menedżer zespołów inżynierskich. Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
W pracy inżynierskiej specjalizuje się w projektowaniu systemów przemysłowej kontroli jakości bazujących na widzeniu maszynowym.
Kierował projektami inżynierskimi i badawczymi oraz jest autorem wielu zgłoszeń patentowych i publikacji naukowych.
Od lat prowadzi zajęcia dla studentów takich kierunków jak elektronika i telekomunikacji, mechatronika czy informatyka.
Jaka wiedza jest potrzebna, żeby skorzystać z kursu?
Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących. Przyda się znajomość matematyk i fizyki na poziomie szkoły średniej. Użyteczne będzie również wcześniejsze doświadczenie z elektroniką i programowaniem, ale nie jest to konieczne.
Czy muszę kupić lub zbudować własnego robota?
Zachęcamy do tego, żeby w trakcie kursu zbudować własnego robota. W trakcie kursu dowiesz się jak można zrobić to niedużym kosztem. Inną możliwością jest zakup dowolnej, gotowej platformy edukacyjnej dla robotów mobilnych. Ćwiczenia z kursu możesz też realizować bez robota przy użycia symulatora Webots, którego obsługi Cię nauczymy.
Kiedy otrzymam dostęp do treści?
Dostęp do wszystkich treści otrzymasz natychmiast po zakupie.
Czy wymagana jest znajomość programowania?
Robotyka nieodłącznie wiąże się z programowaniem. Jeżeli masz jakieś doświadczenie z programowaniem to będzie to przydatne. Do kursu za darmo dołączamy dwa kursy programowania w językach C oraz Python, które pomogą Ci uzupełnić braki jeżeli nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się programować.
Czy można zrezygnować z kursu po zakupie?
Tak. Do 14 dni po zakupie możesz zrezygnować z kursu niezależnie od powodu. Po prostu napisz do nas, a my oddamy Ci pieniądze.
Jak długo będę mieć dostęp do nagrań?
Dostęp do nagrań jest nieograniczony czasowo. Kurs można przerabiać w swoim własnym tempie.
Czy otrzymam fakturę VAT?
Tak - oczywiście. Faktura VAT zostanie wysłana automatycznie drogą mailową od razu po zakupie kursu.
Masz pytania? Napisz do nas!
EMAIL
kontakt@intertechacademy.pl
Zacznij już teraz podnosić swoje umiejętności!
Podoba Ci się kurs? Podziel się informacją o nim w swoich mediach społecznościowych - będziemy wdzięczni za pomoc!
©2021 IT20 sp. z o. o. Polityka prywatności
IT20 sp. z o.o., Strzelinko 25, 76-200 Słupsk, KRS 0000857446, NIP 8393218058, REGON 386882720, wysokość kapitału zakładowego 5000 zł